Chyby při led pěstování

Jak používat LEDKY pro pěstování rostlin a zeleniny?

 

Pokrytí: U led panelů s 3 a 5w diodami vždy platí že více znamená vždy více, použijete li 2 panely se spotřebou 150 watt dosáhnete lepších výsledků než s jedním 300w panelem. Důvodem je že dna oddělené panely mají mnohem lepší pokrytí prostoru než jeden a světlo tak lépe pokryje celý prostor.

Pokud jde o panely s COB čipy CREE (shinegrow series), tam jsou rozestupy mezi jednotlivými čipy v ideální vzdálenosti.

 

U led panelů si vždy dávejte pozor na skutečný odběr elektřiny, většina českých E-Shopů, aliexpress a pod. servery rádi uvádějí falešné výkony led panelů, tím že místo skutečné spotřeby uvedou max. výkon led diod, výkon panelu je pak asi třetinový.

 

Pro dostatečné osvětlení je potřeba aspoň 60 watt na 0,5m čtverečních, toto platí hlavně pro rostliny typu konopí, rajčata, chilli a ostatní náročné rostliny.

 

 

 

Jak se vyhnout problémům s LED diodami ??

 

 

Pokud budou led panely příliš blízko rostlinám, mohou způsobit, že listy rostliny začnou vypadat změkčené jako u nedostatku živin, i když jsou hladiny živin v pořádku.

To je obzvláště běžné ve fázi kvetení / rozkvětu, zvláště ke konci kvetení, kdy se listy rostlin nachází velice blízko světlu. Odbarvené listy nemusí nutně  znamenat, že jste udělali něco špatně, ​​zvláště pokud LED světlo je dostatečně daleko.. Většina moderních světelných diod LED se musí udržovat minimálně 25-40 cm, aby se zabránilo spálení světlem.

Tyto listové příznaky jsou způsobeny lehkým popálením (led panel je příliš blízko), nikoli nedostatkem živin.

 

Kromě odbarvených listů může příliš mnoho světla "bělit" vrcholy pupenů

Není žádná daná vzdálenost led panelu od rostlin, vždy záleží na druhu a dalších faktorech, ideální vzdálenost si musí každý najít sám.

Každý model panelu se liší podle velikosti žárovek a čoček používaných k odrazu světla. Je důležité se vždy zeptat prodejce, jak daleko máte udržovat panely od rostlin.

Pokud jsou na vrcholcích vašich rostlin příznaky, je pravděpodobné, že vaše LED diody jsou příliš blízko.

Všimněte si, jak se listy nejblíže světlu změnily na žlutou barvu, zatímco listy dále od světla jsou stále zelené a zdravé

 

 

 

LED světla je potřeba správně používat, pak lze využívat jejich výborné vlastnosti.

 

Na tento článek si nárokuje autorská práva server www.bestgrow.cz, šíření tohoto článku je povolenou pouze se souhlasem autora.