Growth Technology OXYGEN - peroxid 11,9% - 1l

OXYGEN je kapalné aditivum, které lze použít u hydroponního systému ke zvýšení obsahu kyslíku a k udržení čistoty systému nebo ke sterilizaci půdy. Tento prostředek lze rovněž použít jako látky pro prevenci pythia. OXYGEN je naprosto nezbytným produktem pro všechny seriózní pěstitele.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód: 13328
239 Kč
Growth Technology OXYGEN - peroxid 11,9% - 1l

Growth Technology OXYGEN je kapalné aditivum, které lze použít u hydroponího systému ke zvýšení obsahu kyslíku a k udržení čistoty systému nebo ke sterilizaci půdy. Tento prostředek lze rovněž použít jako látky pro prevenci pythia. Growth Technology OXYGEN je naprosto nezbytným produktem pro všechny seriózní pěstitele.

 

Některé obecné vlastnosti Growth Technology OXYGEN :

Growth Technology OXYGEN vytlačuje chlór a odbourává pesticidy/ herbicidy i organické látky, které mohou být přítomny ve vodě, kterou dodáváte.

Dosáhnete rychlejšího růstu kořenů u řízků, když takto upravíte své pěstitelské médium.

Přidávejte tento prostředek do svých hydroponních systémů ke zvýšení úrovně kyslíku.

OxyPlus ničí škodlivé bakterie a patogeny velmi účinným způsobem. Ideální pro očistu po sklizni. Tento prostředek povede rovněž k rychlejšímu rozkladu organického materiálu v médiu, nádržích, trubkách, odkapávačích atd.

 

Uchovávejte Growth Technology OXYGEN v chladničce nebo v chladném prostředí.

POUŽÍVEJTE A MANIPULUJTE OPATRNĚ.

 

Kyslík v živném roztoku

Kořeny potřebují kyslík ke svému růstu a nízká hladina kyslíku bývá hlavní příčinou téměř všech jejich chorob. Rostliny pěstované jak v půdě, tak i hydroponně bývají často napadeny stejným syndromem kořenové hniloby a nadměrné zálivky, i když se jen málokdy chápe, co to ve skutečnosti znamená.

Skutečnou příčinou je nedostatek kyslíku v oblasti kořenů. V půdním systému půda obsahuje půdní částečky, vodní film na těchto částečkách a vzduchový prostor mezi nimi. Jestliže se do půdy dostane příliš mnoho vody, zaplní se vzduchové mezery mezi částečkami touto kapalinou. Kořeny rychle využijí veškerý kyslík rozpuštěný ve vodě, ale jestliže nedokážou spotřebovat dostatečné množství kapaliny, aby se tak obnovila přítomnost vzduchu v prostoru uvnitř půdy, přestávají fungovat. Při tomto stavu začnou kořeny odumírat během 24 hodin.

S odumíráním kořenů se snižuje schopnost rostlin spotřebovávat vodu a živiny, což vyvolá příznaky nutričního deficitu (většinou blednutí, pomalý a slabý růst), a rostliny začnou uvadat, jako kdyby neměly dostatek vláhy. Snadno se pak dopustíte fatálního omylu tím, že jim přidáte další vodu.

 

U hydroponního systému bývá často příčinou prostý nedostatek kyslíku v roztoku, který může být způsoben nedostatečnou cirkulací vzduchu a/nebo nedostatečným provzdušňováním. Vysoké teploty v jímce rovněž narušují schopnost kyslíku rozpouštět se ve vodě. Teploty přesahující 25 ºC (77 ºF) způsobí nakonec problémy; doporučuje se teplota v rozsahu 20 ºC–24 ºC (68 ºF–75 ºF). Projeví se stejné příznaky jako u rostlin pěstovaných v půdě, ale zde je možno zkontrolovat kořeny. Zdravé kořeny budou většinou bílé, případně s nažloutlým nádechem. Jestliže mají nahnědlou barvu s odumřelými konci, nebo jestliže snadno odpadají, znamená to začátek vážného problému. Organický hnilobný zápach jakoby od špíny znamená, že s velkou pravděpodobností je již příliš pozdě. S tím, jak kořeny odumírají a uhnívají, odebírají kyslík z vody, a s tím, jak je kyslík dále odčerpáván, odumírá pak stále více kořenů a vzniká tak začarovaný kruh. Jak snížená úroveň kyslíku, tak i vysoké teploty podporují růst anaerobních bakterií a plísní/hub. Rostliny je stále ještě možné zachránit, ale musíte si pospíšit.

 

Zvýšená úroveň kyslíku podporuje růst zdravých, silných a bílých kořenů se spoustou nových vlasových kořínků. Tyto přírůstky mají značnou povrchovou plochu umožňující rychlé absorbování velkého množství vody a živin potřebných pro rychlý růst. Zdravá rostlina začíná od zdravého kořenového systému.

U rostlin bude kyslík dodaný navíc výrazně stimulovat produkci proteinů na buněčné úrovni. To velice přispívá k procesu fotosyntézy, vytvářejí se hustší rostliny s většími listy, silnějšími stonky a kratšími internodii. Rostliny budou silnější a jejich listy budou tmavší, takže budou přijímat světlo s větší účinností a dále prohlubovat fotosyntetickou odezvu.

Ke zvýšení množství kyslíku ve vašem hydroponním systému přidávejte rozředěný Growth Technology OXYGEN  a používejte vzduchové čerpadlo s provzdušňovacím kamenem. Pokud používáte recirkulační systém, zajistěte, aby přiváděný roztok odkapával do obalu z výšky a aby tak provzdušňoval roztok v nádrži.

 

Nikdy nepoužívejte Growth Technology OXYGEN spolu s organickými hnojivy ani prospěšnými bakteriemi.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: