Pěstování chilli LED Grow

Pěstování chilli rostlin pomocí světelných diod (LED) nabízí několik výhod oproti tradičně venkovnímu pěstování. Rostoucí chilli vyžaduje LED, která má širokospektrální rozsah barev a je tak schopné dodávat rostlině světlo všech barev. Od klíčení a počátečních fází růstu až k rozkvětu a produkci plodů, spektrum světla vyzařovaného světelnými zdroji Greenception LED GROW umožní růst nejzdravějších rostlin chilli. LED žárovky, které obsahují UV, modré, červené a bílé světlo ve svém spektru, se nejlépe hodí, protože vydávají podobné vlnové délky světla, které venkovní rostliny získají ze slunce v přirozeném prostředí. Díky tomu, že dokážete úspěšně růst chilli s LED světlem, můžete kultivovat a sklízet po celý rok a osvobozuje vás od omezení, které venkovní prostředí představuje.
LED světla jsou lepší pro růst chilli než světla HPS (High Pressure Sodium), protože vytvářejí širší spektrum světla, což je nezbytná součást úspěšného růstového cyklu. LED a HPS světla produkují různé spektrum světla, v podstatě rozklad barev, které tvoří světlo vyzařované z žárovek. Spektrum vyrobené z LED světel, má specifický rozsah, který je vhodnější pro pomoc ve fázích vývoje rostliny. Dvě nejdůležitější etapy života rostlin chilli, počáteční fáze vývoje a reprodukční fáze jsou oba zaměřeny na širokou škálu spektra vyzařovaného LED světly, které zase povedou k zdravější rostlině.

Teplota, grow světla, je důležitým faktorem pro růst zdravých rostlin chilli. LED světla nevytvářejí stejné teplo jako přirozené světlo ze slunce , a proto je důležité udržovat správnou vnitřní teplotu, aby rostlina mohla kvést a úspěšně produkovat ovoce. Pěstování chilli rostlin vyžaduje teplotní rozmezí mezi 22 ° C - 28 ° C. Teploty, které se příliš odchylují od tohoto rozmezí, mohou vést buď k pomalé nebo nedostatečně vyvinuté rostlině, nebo k unavené rostlině, která není schopna produkovat.

Vzhledem k tomu, že LED světla nevytvářejí stejné teplo jako světlo venku od, půda ve které chilli rostou, nebude suchá tak rychle. Je důležité, aby jste rostliny nepřeplňovaly vodou, protože to může vést k hnilobě kořenů a dalším chorobám, které mohou rostlinu poškodit nebo zabít, nebo způsobit, že rostlina přijde o většinu listů. Celkově pěstování chilli s pomocí LED světla vám umožní pěstovat krásné rostliny chilli po celý rok a je snadné přizpůsobit každému, kdo chce prodloužit přirozený vegetační období.

V závislosti na velikosti oblasti, kterou chcete rozvíjet, budou nejlépe fungovat různé světla. V rozmezí 60 cm x 60 cm bude 128W Greenception LED GROW GC-4 ideální pro všechny vaše rostoucí potřeby a poskytuje dokonalý rozsah světla pro růst zdravých rostlin chilli.

gc4_5-topZjistit více

Pro větší plochu o rozměrech 100 cm x 100 cm by LED 288 W Greenception GROW GC-9 byla ideální. Obě LED diody jsou navrženy tak, aby poskytovaly správné simulované prostředí osvětlení jako venkovní růst, ale až o 40% méně energie než ostatní možnosti na trhu. S každou lampou budete moci růst a vychutnávat rostoucí papriky po celý rok.

gc9_5-topZjistit více